“Ziua Internationala a Copilului” Editia a XII-a

1 Iunie 2012, incepand cu ora 9.00

Ca in fiecare an la 1 iunie sarbatorim Ziua Internationala a copilului . Acest eveniment cultural este dedicat copiilor,si se afla la a XII a editie . Actiunea culturala a fost realizata in parteneriat cu : Consiliul local , Primaria Codlea , Casa de Cultura , Clubul Sportiv Municipal Codlea.

Copii prezenti au participat la ; Desen pe asfalt ,  Program artistic , Concurs de biciclete , Cross si alte concursuri de acest gen.

Din partea organizatorilor se poate spune ca evenimentul a fost o reusita din toate punctele de vedere prin numarul de participanti cat  si de activitatile desfasurate in program.

Multumim tuturor celor care au contribuit la organizarea evenimentului in special : Profesorilor , educatorilor , si bine inteles copiilor participanti.

Au fost inmanate diplome copiilor care s-au evidentiat la diferite sectiuni (cultural sportive) dascalilor si instutiilor scolare.

Alaturam cateva poze edificatoare.