“Martisoare pentru mame” la TVS
Pe data de 24 Februarie 2012, incepand cu ora 13.00 la Sala de Nunti aq avut loc cea de-a III-a editie a evenimentului “Martisoare pentru Mame”, in parteneriat cu TVS Brasov. Emisiunea va fi difuzata la emisiunea “Seara vedetelor” – Vineri, 9 Martie 2012. De cativa ani la Casa de Cultura se incearca si s-a reusit realizarea unei infrastructuri culturale in ceea ce priveste descoperirea si promovarea de tinere talente prin realizarea de cursuri la diferite specialitati. La acest eveniment vor fi angrenati aproximativ 300 de copii, tineri care sunt din comunitatea noastra.
In prezent avem tineri care participa la festivaluri si concursuri nationale si internationale, considerandu-i adevarati ambasadori ai comunitatii. Fiecare copil va veni cu un desen, martisor, dedicat mamelor lor si va fi postat in fundalul scenei.

Invitam pe toti codlenii sa vizioneze emisiunea “Seara Vedetelor”, Vineri 9 Martie 2012. Atasam cateva poze din timpul filmarilor.