KronenFest 2011 – Zilele Codlei, Editia a XI-a

Zilel Codlei – KronenFest, editia a XI-a, 2011. Consideram ca a fost un real succes, intr-adevar, de la editie la editie se observa ca concetatenii Codlei consuma pe deplin acest eveniment, drept dovada locatia de agrement, Maial, unde s-a tinut evenimentul, a fost neincapatoare. Elementele care identifica continuitatea, sau care pune pecetea acestui eveniment sunt:

– Urcarea pe catarg

– Dansul Melcului

– Foc de Artificii, Foc de Tabara

– Parada cantecului si portului popular transilvanean

– Concursuri sportive

– Concurs de tractiune si frumusete cai

– Spectacol artistic pe toata durata evenimentului

– Prezenta agentilor economici cu diverse preparate culinare, creatori populari, artizani, mesteri, echipamente de divertisment

Toate aceste lucruri au dat culoare si frumusete evenimentului.

Consideram ca cetatenii Codlei au nevoie de posibilitati de petrecere a timpului liber intr-un mod placut de socializare si Zilele Codlei le-a oferit aceasta posibilitate. Realizarea a 18 ore de spectacol pe scena, sustinut de artisti amatori si profesionisti,  si marele castig, numarul mare de participanti in cele 3 zile ne face sa ne simtim mandri ca am pus umarul la organizarea acestui aveniment la o asemenea anvergura.

Va alaturam cateva poze.