Piesa de teatru – Amantul

Pret Bilet: 50 RON 09.04.2019, Ora: 18:00

MAIA MORGENSTERN ȘI MIRCEA RUSU LA CASA DE CULTURĂ A MUNICIPIULUI CODLEA

Marți, 09 aprilie 2019, ora 18:00, avem deosebita plăcere să vă invităm la piesa de teatru „AMANTUL” în care vor juca doi titani ai teatrului românesc...MAIA MORGENSTERN și MIRCEA RUSU.

„La ce oră vine amantul tău?” e întrebarea-capcană în jurul căreia se dezvoltă acţiunea spectacolului ”Amantul”. Comedie ironică, dar şi dramă obraznică, de un erotism seducător, a cuplului adulterin care flirtează periculos. Într-un duel intens, pervers, sado-masochist, Sarah şi Richard derutează, scandalizează, spulberă prin fantezia jocurilor erotice convenţiile sociale, teatrale, asumându-şi subtil toate ambiguităţile create de violenţa dorinţei şi de paradoxala excitaţie produsă de trădare. Oare e posibil să-ţi îndeplineşti toate fanteziile fără să înnebuneşti?!

Prețul bilet. 50 lei

Program Casa de Bilete:

L-V: 09:00-12:00 și 16:00-18:00

Vă așteptăm cu drag!

Distribuie acest eveniment cunostintelor!