Hai sa dam mana cu mana!

Intrarea Libera 24.01.2019, Ora: 18:00
Vizualizari: 555

JOI, 24 IANUARIE 2019, ORA 18:00, SĂRBĂTORIM ÎMPREUNĂ CU IONUȚ LANGA, ANSAMBLUL FOLCLORIC „MĂGURA” CODLEA ȘI GRUPUL VOCAL „FLORILE CODLEI” 160 DE ANI DE LA „MICA UNIRE”

Primăria și Consiliul Local Codlea împreună cu Casa de Cultură a Municipiului Codlea vă invită joi, 24 ianuarie 2019, ora 18:00, la evenimentul prin care se marcheză 160 de ani de la Unirea Principatelor Române, numită și Mica Unire, care a avut loc în anul 1859, sub conducerea lui Alexandru Ioan Cuza. Mica Unire reprezintă primul pas important către înfăptuirea statului național unitar român. În cadrul spectacolului care va avea loc la Casa de Cultură a Municipiului Codlea îi avem invitați pe: IONUȚ LANGA, ANSAMBLUL FOLCLORIC „MĂGURA” CODLEA ȘI GRUPUL VOCAL „FLORILE CODLEI”.

INTRAREA ESTE LIBERĂ ÎN LIMITA LOCURILOR DISPONIBILE!

VĂ AȘTEPTĂM CU DRAG!

Distribuie acest eveniment cunostintelor!