Festivalul Național ”Duelul mini-vedetelor”

Intrarea Libera 08.04.2017
Vizualizari: 600

Sâmbătă, 8 aprilie, se va desfășura prima ediție a Festivalului Național de Muzică Pop pentru copii și adolescenți ’’Duelul Mini Vedetelor’’ – Codlea 2017.

Un regal muzical de exceptie cu cele mai tari mini vedete si invitatii lor : muzicianul Aurelian Temisan – presedintele juriului, compozitorul Mihai Alexandru – castigatorul selectiei nationale Eurovision 2017, directorul Brasov Tv – dna. Nadia Rancu, muzicienii italieni Ciro de Luca si Marcello Battaglia.

Cu participarea extraordinara a muzicianului Daniel Iordachioae, prezentatorul evenimentului.

La festival vor participa aproximativ 100 de mini vedete din toata tara, impartiti in 6 grupe de varsta – 4 – 6 ani/ 7 – 8 ani/ 9 – 10 ani/ 11 – 12 ani/ 13 – 15 ani si 16 -18 ani.

Se vor acorda trofee si diplome (trofeul pitic/ junior/ adolescent, trofeele Belle Arti/ trofeele presedintelui juriului si al directorului festivalului)

Invitatii vor sustine mini recitaluri.

Evenimentul este produs de Asociatia Culturala Belle Arti, VP Art Music Show si Belle Arti TV by Visual Frame Media, cu sprijinul Consiliului Local Codlea, Primaria și Casa de Cultură Codlea.

Distribuie acest eveniment cunostintelor!