Eu am vazut-o primul!

Pret Bilet: 40 RON 14.06.2019, Ora: 19:00
Vizualizari: 554

NU RATAȚI ULTIMA PIESA DE TEATRU DIN ACEASTA STAGIUNE... „EU AM VAZUT-O PRIMUL!”

„HAIDI, BĂI”, LA TEATRU, PE 14 IUNIE 2019, ORA 19:00, CĂ VINE JOJO LA CODLEA... HOHOTE FĂRĂ FRONTIERE.

O comedie în care se dovedește încă o dată că dragostea poate fi oarbă dar nu insensibilă la… miros.

Andy și Răzvan se chinuiesc din răsputeri să țină pe linia de plutire un ziar pamflet politic online numit „Decăderea”. Totul merge ca pe roate… dințate, când în viața lor „debarcă” Sofia, o fermecătoare moldoveancă, înzestrată cu un ascuțit spirit naționalist. Pentru Răzvan e dragoste la prima amușinare, întru-cât parfumul ființei ei îi sucește mințile. Situațiile comice se înlănțuie frenetic, Răzvan își pierde capul și orice chef de muncă, Sofia își pierde slujba datorită insistențelor erotice ale lui Răzvan iar Andy e pe cale să-și piardă mințile, încercând să țină, cât de cât, lucrurile sub control. Când Sofia rupe logodna cu locotenentul de marină Decebal Flotariu, pentru că se îndrăgostește nebunește de Andy, se înfiripă un zglobiu menage a trois, care îi aruncă pe toți într-un carusel frenetic de gaguri și situații trăsnite. De aici lucrurile o iau cu adevărat razna și devin insuportabil de… hilare. Spectacol cu un puternic impact comic, nerecomandat persoanelor fragile. Râzi de crăpi!

Biletele se gasesc la Casieria Casei de Cultura a Municipiului Codlea .

Programul nostru este : De luni pana vineri intre 09:00-12:00 si 16:00-18:00

Pretul unui bilet este de 40 lei

Distribuie acest eveniment cunostintelor!