Concert de Colinde, Editia a III-a

Un eveniment de exceptie care se afla la a III-a editie, fiind prezenti peste 350 de artisti:

– Corul Ecumenic Maghiar

– Corul Bisericii Germane – Zeidner Kirchenchor

– Corul Liceului Teoretic

– Corul Scolii Gen Nr.2

– Corul de la Penitenciar

– Corul C.T. Simion Mehedinti

– Corul Bisericii Ortodoxe “Inaltarea Domnului”

– Corul Casei de Cultura

– Corul Bisericii “Betel” – Crestini dupa Evanghelie

– Corul Bisericii Penticostale “Emanuel”

– Corul Bisericii Penticostale “Sf. Treime”

– Trupa de teatru Buratino

– Trupa Constant

Sala a fost neincapatoare pentru cei care au dorit sa fie la acest concert, de-o parte si de cealalta de scena s-a simtit placerea de a sarbatorii impreuna sfintele sarbatori de craciun. Initiatorii acestui eveniment au fost echipa de la Asociatia Pro Codlea (Iulia barabas – Presedintele Asociatiei si Dl. Sumanariu Mihai – Consilier Local ), cu care impreuna am mai realizat si alte evenimente pe parcursul anului, in special de voluntariat (Let’s do it , Romania, Excursie la Cetatea Neagra, Codlea Verde). Pe aceasta cale, Institutia Casa de Cultura multumeste tuturor celor implicati in realizare acestui eveniment – Concert de Colinde, si le ureaza sarbatori fericite, cu un an nou fericit si un viitor mai bun, mai luminos. Alaturam cateva imagini din timpul evenimentului.