Balul Ansambului Folcloric “Magura”, Editia a X-a

Ca in fiecare an evenimentul cultural traditional “Balul cu Cosul” a avut loc in data de 12.11.2011 incepand cu orele 18.00. Balul Ansambului Folcloric “Magura”, “Bal de lasatul secului”, s-a aflat la editia a X-a si s-a desfasurat la “Sala de Nunti”. Atmosfera muzicala a fost sustinuta de Formatia “Sideral” – Rodica Stan si Costel Radu.

Invitatii au fost intampinati cu traditionala paine cu sare si palinca, ulterior directorul Casei de Cultura, Petrica Buhnici deschizand oficial cea de-a X-a editie a balului invitandu-l si pe poetul Paun Tudor ca sa aiba un discurs despre traditia codleana. Ansamblul Folcloric “Magura” a avut un program artistic pur traditional.

Balul a fost un real succes, terminandu-se spre dimineata la ora 3, dar pozele vorbesc de la sine.