Caravane a Poeziei dedicata lui Nichita Stanescu

Eveniment care s-a desfasurat in “Promenada“, Centrul Istoric din Codlea, unde a participat publicul larg. Elevii din cadrul Liceului “Simion Mehedinti“, cat si elevii claselor a-VIII-a ai scolilor 1,2 si 3 Codlea, au fost si ei implicati si ei in acest eveniment. In cadrul caravanei au fost prezenti si membrii reprezentanti ai Cunsiliului Judetean pentru Cultura si Patrimoniul  Cultural National PrahovaCasa de Cultura “I. L. Caragiale” Ploiesti, Asociatia Asezamintelor Culturale din Romania.

Caravana Poeziei a antrenat partciparea de adolescenti, care timp de o ora au impartit trecatorilor carti, pliante cu poezii, reviste si au sustinut recitaluri de poezie. Desemenea s-au promovat si poetii locali prin partciparea acestora la eveniment.